ОТКРИВАЊЕ МЛАДИХ ТАЛЕНАТА

ПРОМОЦИЈА ПЕСНИЧКОГ СТВАРАЛАШТВА

ПЕСНИЧКА ШТАФЕТА

Песничка  штефета се већ 44 године реализује  у  организацији Градске народне  библиотеке „Жарко Зрењанин“ из Зрењанина. Овогодишња  Песничка  штафета посвећена  је  недавно преминулом песнику Игору Коларову.  Уместо једног, ове године штафету  је  предводило  пет  дечјих  писаца.

Нашу школу посетила је Јасминка Петровић, писац многобројних прича и романа за малу и већу децу. У нашој школи песници се увек дочекују са великом радошћу. Добродошлицу им пожеле сви ученици и наставници школе, као и полазници предшколских  група. Сваки писац се дочекује пригодним програмом који за ту прилику спремају  чланови  драмске секције уз помоћ наставнице српског језика Татјане Дурсун и библиотекара Милице Грче. Ове године определили смо се за драматизацију  књиге за децу „Клизаве  приче“ Игора Коларова, а чланови жирија одабрали су чак шест песама које су наши ученици написали и уврстили их у ужи круг такмичења.

Срећни и задовољни били су сви, а овакви дани овековечени фотографијама остају заувек у сећању.