ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА "ДЕЦА ДЕЦИ"

ХУМАНОСТ НА ДЕЛУ

Примерно   владање и добар  успех  у  учењу су синоним успеха у школи. Ако се томе придодају и постигнућа на такмичењима, онда је то још значајније. Мећутим, оно  што краси ученике ОШ „Јован Дучић“ из Клека, поред наведеног јесте и брига о другима. Ове године прикључили смо се хуманитарној акцији „Деца деци “ која се организује већ четири године, а чији је идејни творац и покретач школа страних  језика „Nuw age school “  из  Зрењанина. У реализацији овог програма учествовали су чланови нашег колектива од предшколаца до малих матураната. Деца су се приказала песмом, игром, глумом и рецитовањем у сали Дома културе која је била испуњена до последњег места. Цена улазнице је била произвољна – колико ко може да издвоји, а сав прикупљени новац намењен је педијатријском одељењу зрењанинске болнице. У овој хуманитарној акцији учествовало је неколико школа зрењанинске општине и тако су послале поруку свима да су  деца  људи  великог срца која покрећу и одрасле  на добра дела.